Dušana Hamráková:

"ESN je pre mňa výzva. Som veľmi rada, že môžem byť členom a pomáhať zahraničným študentom zorientovať sa, či už v škole, alebo v meste. Je to rozvíjanie samého seba, získavanie skúsenosti, spoznávanie rôznych kultúr a hlavne učenie sa byť zodpovedný a pomáhať druhým. V ESN som sa našla, som otvorenejší  človek, je to pre mňa získavanie nových skúseností a spoznávanie skvelých ľudí. Som rada, že môžem takto vyplniť svoj voľný čas, ktorého aj tak  nie je veľa. ESN nám, mladým, dáva strašne veľa možností. Rozvíjať sa, urobiť niečo pre svoju budúcnosť a hlavne pracovať s ľuďmi, ktorí majú perspektívu a vedia čo chcú. A to je dôležité"

 Ivana Frátriková:

"V prvom rade ma ESN oslobodilo od "posterasmus" depresie, ktorá ma po mojom návrate z Francúzska držala dobrých 7 mesiacov. Konečne som zase v tom neúnavnom kole zábavy a zaujímavých zažitkov. Taktiež ESN je pre mňa synonymom bezplatnej jazykovej školy a hlavne mám vďaka ESN a všetkým perfektným kolegyniam a kolegom pocit, že sa konečne v BB niečo deje;) Ďakujeeem"

 Mirka Bohatová:

"Čo mám najradšej, je priateľská atmosféra. A čo mi ESN dalo? Nespočítateľne veľa skúsenosti pri organizácii, komunikácii a zdokonaľovaní sa v angličtine.

Páči sa mi, že aj napriek občasným neúspechom napredujeme, nevzdávame sa a bojujeme ako draky za niečo, čo máme len "vypožičané". Som rada, že zachovávame tradíciu a dobré meno Bystrickej sekcie. Myslím, že Mirko Hajnoš môže byť hrdý. Každý z nás sa učí od nuly, nevie nič o ESN, ale aj za tak krátky čas sa vieme veľa naučiť a zlepšiť chod sekcie. Som rada, že som v skupine úprimných ľudí, priateľov a že sme proste tak super :D Keep going ESN. Keep smiling BB :)"

AnnaMária Košutová:

 "Ťažko sa to opisuje, ale keď si porovnám minulý rok a pol s terajším semestrom, vidím, že sa už vôbec neponáhľam domov ako vtedy, pretože viem, že som tu spoznala množstvo super ľudí, s ktorými môžem chodiť na všetky akcie, ktoré ESN organizuje. Takže čo mi dalo ESN? Nový uhol pohľadu, nových priateľov (či už Slovákov alebo erasmákov :) ) a dobrý pocit, že využívam svoj čas naplno :P teším sa, že som členkou!"

Andrea Peťková:

"5 rokov v ESNku spôsobilo, že môj čas na vysokej škole bol naozaj najlepší čas môjho života :)

Našla som si množstvo priateľov, ktorých by som inak nikdy nestretla a namiesto života s nimi by som sedela sama na intráku s nosom v nejakej knihe (beletrie, skriptá ma nebavia).

Bližšie som spoznala viacero národov. Možno to znie rasisticky, ale v tej sekunde ako Francúz otvorí ústa proste viem, že je Francúz. Tri roky som bývala na internáte spolu s Erasmus študentmi a to sa nedá s normálnym časom ani porovnať. Oni sa sem prišli baviť a veľmi rýchlo sa to prenesie na všetkých naokolo. Vždy sa nájde dôvod na party alebo na nejaký alkohol, nezáleží na tom že sú 2 hodiny poobede :) Semester za semestrom som plakala ako malé decko, keď odchádzali domov.

Z druhej strany, dovolila som ESNku, aby mi zabralo dosť veľa času, teda som si ho musela inak usporiadať. Napriek tomu som stíhala všetko = time management. Zlepšila som si tiež komunikačné schopnosti. Pri prejavovaní negatívneho názoru som zvykla ľudí na 99% uraziť a teraz je to už len tak 20% :) Rozhodla som sa, že si to vyskúšam aj na národnej úrovni a tam som sa naozaj naučila niečo, čo som dovtedy vôbec nevedela - správu web stránok. Plus rôzne workshopy na NPčkach.

Všetkého spolu je veľmi veľa. Keď budem odchádzať, budem rozhodne plakať viac ako pri erasmákoch.  "

Dominika Barnašová:

"Taaaže čo mi ESN dalo? Neskutočne veľa skúseností, nezabudnuteľných zážitkov, kamarátov po celom svete a v neposlednom rade hodiny speakovania zadara.  Ani neviem, čo ešte by som mohla napísať, ale v skratke ESN UMB je najviac!  ❤ A stať sa členom tejto organizácie je presne jedno z tých životných rozhodnutí, ktoré jednoducho neoľutujete nikdy. A ak nemáte milión navyše, aby ste precestovali svet, stačí sa pridať k nám a budete mať kultúru z rôznych kútov sveta na jednom mieste. "

Ivana Konečná:

"V prvom rade, klasicky, spoznala som veľa skvelých ľudí aj zo Slovenska aj zo zahraničia. V druhom rade tým, že som mala možnosť zúčastniť sa na SPM-ku, tak som mala šancu trošku spoznať chod ESN-ka  a ako to funguje aj na národnej úrovni. ESN-ko je aj príjemný žrút času, na ktorý sa môžem vyhovoriť ak sa mi nechce niečo robiť do školy, ale zároveň viem, že ten čas som venovala ničomu zmysluplnému."

Veronika Valčáková:

"Na začiatku tohto “začarovaného kruhu”, som nemala ani len potuchy o tom, čo všetko mi ESN môže priniesť. Dnes, takmer po 2 a pol roku, intenzívne stráveného v tejto organizácií, by som vám vedela o prínosoch napísať viac než dosť. Budem však stručná. ESN mi prinieslo možnosť zdokonaliť sa vo viacerých oblastiach, ako napríklad komunikácia, prezentovanie, práca v tíme, vedenie tímu a čo je hlavné - spoznala som sama seba.  A nie len to, spoznala som mnoho úžasných ľudí. Myslíte si, že ste už videli všetko? Pri erasmákoch zistíte, že aj nemožné je možné. A prečo som na začiatku spomenula “začarovaný kruh”? Lebo ak sa raz do kruhu menom ESN dostanete, cesty von už niet :)" 

Simona Ježíková:

"ESN je skvelé v tom, že ti dá toľko, koľko si sám z neho vezmeš. Nikoho do ničoho nenúti. Chceš robiť viac? V ESN dostaneš príležitosť. Príležitosť odlíšiť sa od toho množstva vysokoškolákov, ktorí skončia školu bez akýchkoľvek skúseností. Spoznáš skvelých ľudí, ktorí ťa motivujú v práci na sebe a zároveň sa stanú tvojimi najlepšimi kamarátmi. Môžeš zistiť, v čom si dobrý, čo ťa skutočne baví, v čom sa chceš rozvíjať a čo je najlepšie, pri tomto rozvoji samého seba zároveň pomáhaš druhým. Pomáhaš Erasmus študentom zorientovať sa v krajine, ktorá je pre nich úplne nová a v ktorej sú bez teba na začiatku úplne stratení. A čo je krajšia odmena ako to, keď vidíš, ako sa im nechce odísť, ako keď ti povedia, že to bolo ich najlepšie obdobie života?

Ja som si vďaka ESN našla prácu, ktorú som vždy chcela robiť, lebo vďaka ESN som získala skúsenosti, ku ktorým by som sa len tak nedostala."

Adriána Kostecká:

"Ďakujem. Ďakujem ESN za to, že som v sebe objavila cieľavedomú a odvážnu ženu. Ďakujem ESN za to, že sa zo mňa stala osoba otvorená možnostiam, príležitostiam a výzvam. Ďakujem ESN za skúsenosť, za momenty. Ďakujem ESN za každý dobrý skutok vykonaný vďaka SocialErasmu. Ďakujem ESN za to, že môj voľný čas už (našťastie) nie je voľný. Ďakujem ESN za to, že ak do 24och hodín neprehovorím aspoň raz anglicky, cítim sa nesvoja. Ďakujem ESN za to, že netuším, kam sa stratila moja plachosť a hanblivosť. Ďakujem ESN za dni, ktoré sú tak hektické, že netuším, kde mi hlava stojí a zabúdam aj jesť. Ďakujem ESN za každú slzu vyronenú v situáciách, keď veci nešli podľa našich predstáv. Ďakujem ESN za to, že môžem pomáhať ľuďom. Ďakujem ESN za každý moment, úsmev, pocit šťastia hlboko vrytý v myslí či srdci. NAJVIAC však ďakujem ESN UMB BB za skvelých ľudí a skutočné priateľstvá. Ďakujem ESN UMB BB za to, že je mojou druhou rodinou ( a office druhým domovom :D )"